Darmowa dostawa od 250zł InPost.  Chcesz coś porównać, zapytać pisz na: sklep@imperiumaudio.pl

Cambridge Audio Edge A Zintegrowany wzmacniacz stereo

Cambridge Audio Edge A Zintegrowany wzmacniacz stereo

- zarejestruj się aby otrzymać jeszcze lepszą cenę!

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 4871
 • Producent: CAMBRIDGE AUDIO
 • Kod producenta: EdgeA
 • Waga (przybliżona waga gabarytowa): 30 kg
 • Dostępność: Dostępny w naszym magazynie Dostępny w naszym magazynie
 • Czas realizacji: 24h
  Przedłużona ochrona serwisowa EasyProtect®
  Wybierając przedłużoną gwarancję zyskujesz nawet 3 lata dodatkowej ochrony serwisowej swojego sprzętu.

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 16 690,00 zł brutto
 • Cena netto: 13 813,01 zł / sztuka 29 990,00 zł 16 990,00 zł / sztuka
 • sztuka

Produkty dostępne na naszym magazynie wysyłamy w ciągu 24 godzin

Trusted Shops to 100% ochrony płatności. Każda transakcja ubezpieczona jest do 10000zł i więcej na twoje życzenie.

Wszystkie nasze produkty są nowe, pochodzą od autoryzowanych dystrybutorów i objęte są co najmniej dwuletnią gwarancją.

Wszystkie towary dostępne w naszym magazynie możesz zwrócić w ciągu 14 dni.

WARUNKI GWARANCJI: 2 LATA realizowana w systemie door-to-door przez autoryzowany serwis centralny

Cambridge Audio Edge A Zintegrowany wzmacniacz stereo

Odkryj na nowo muzykę z Edge.

Aby uczcić naszą 50-letnią historię zadaliśmy naszym inżynierom jedno, jedyne pytanie: co mogliby zrobić, gdyby nie mieli żadnych ograniczeń?

Zapomnij o kosztach. Zapomnij o ograniczeniach. Zaprojektuj system, który pozwoli odkryć, wcześniej maskowane, pokłady detali, który jest niezwykle przezroczysty i oferuje fantastyczną scenę dźwiękową. Produkt, który pokaże prawdziwe oblicze Cambridge Audio oraz będzie spełnieniem ambicji jego inżynierów.

Po ponad 3 latach pracy, w którą zaangażowanych było 9 inżynierów, otrzymaliśmy rezultat - serię Edge.

Ucieleśnienie brytyjskiego dźwięku.

Pięć dekad temu nasi założyciele mieli wizję - chcieli stworzyć system hi-fi, który dostarczyłby klasyczny brytyjski dźwięk do domów melomanów. Cel był prosty: niczego dodać, niczego ująć.

Główną osobą stojącą za pierwszym, niezwykle innowacyjnym produktem, wzmacniaczem zintegrowanym P40, był jeden z tych utalentowanych inżynierów, profesor Gordon Edge. Aby uhonorować jego osiągnięcia powstała seria Edge. To wcielenie brytyjskiej tradycji dźwięku oraz szczytowe osiągnięcie 50 lat doświadczenia Cambridge Audio na polu hi-fi.

Piękny, minimalistyczny projekt, każde urządzenie ma zaoblone ścianki przednie i od sprzęgniętą płytę górną. Ta niezwykła obudowa skrywa wewnątrz fantastyczną inżynierię.

"Wybraliśmy najlepsze komponenty i podzespoły mając na celu czysty, najlepszy z możliwych dźwięk."

Dominic Baker, dyrektor techniczny

Pozwól zabrzmieć muzyce.

Aby zdjąć zasłonę między tobą i twoją muzyką poświęciliśmy mnóstwo czasu na zredukowanie liczby komponentów w ścieżce sygnału w serii Edge.

Rezultatem jest wierniejsza reprodukcja oryginalnego nagrania, robiący ogromne wrażenie trójwymiarowy dźwięk z olśniewającą sceną dźwiękową oraz fantastycznym skupieniem.

Edge od wewnątrz.

Wybieraliśmy elementy wyłącznie pod kątem ich brzmienia - nie ze względu na cenę, parametry mierzalne i specyfikację. To etos, który można streścić jako: „najpierw słuchaj, potem mierz”. Wiąże się on ze "ślepymi" testami na wszystkich poziomach cenowych, pozostawiając tylko te elementy, które dostarczały najlepszy, najbardziej dynamiczny i przezroczysty dźwięk; w skrócie: były najbardziej muzykalne.

 • Płytka drukowana przedwzmacniacza.
  Układ Edge zaprojektowaliśmy zupełnie inaczej. Konwencjonalne kondensatory zostały zastąpione przez układ sprzęgnięty stałoprądowo, redukujący zniekształcenia.
 • Dwa transformatory toroidale o odwróconej symetrii
  Byliśmy pionierem w stosowaniu w układach audio transformatorów toroidalnych, które znacząco poprawiły działanie układów. W Edge poszliśmy o krok dalej, stosując dwa, nawinięte przeciwbieżnie transformatory tego typu. Likwiduje to elektromagnetyczne interferencje, a przy okazji zapewnia doskonałą moc i barwę bez względu na to, jak głośno muzyka jest grana.
 • Wzmacniacz mocy pracujący w klasie XA
  XA, nasza unikalna klasa pracy tranzystorów wyjściowych, przynosi dźwięk znany z klasy A, ale o znacznie lepszej efektywności i znacznie mniejszymi stratami ciepła. Do tradycyjnej klasy AB dodaliśmy prąd biasu, który przesunął punk przejścia przez zero w rejony, w których zniekształcenia nie są już dla ludzkich uszu wyczuwalne.
 • Płytka wejść cyfrowych
  Chcieliśmy, aby słuchający muzykę mogli korzystać z cyfrowych bibliotek niezależnie od ich źródła, aż do 32 bitów i 384 kHz oraz DSD 256. Płytka wejściowa została więc wyposażona w wejście koaksjalne S/PDIF, HDMI ARC (Audio Return Channel), USB oraz dwa wejścia optyczne TOSLINK.
 • StreamMagic
  Nasi inżynierowie już 2011 roku opracowali własne oprogramowanie służące do streamingu muzyki – StreamMagic. Wraz ze zmieniającymi się potrzebami i oczekiwaniami klientów, platforma ta była rozwijana i ulepszana. Jej najnowszą wersję znajdziemy w przedwzmacniaczu/odtwarzaczu plików Edge NQ. Zastosowano w nim najnowsze układy cyfrowe, dzięki którym urządzenie dekoduje pliki PCM do 24/192 i DSD128. To jeden z najszybszych, dostępnych na rynku, odtwarzaczy tego typu. Obecność serwisów internetowych, takich jak: Chromecast Built-in, Spotify Connect, a także Airplay, Bluetooth aptX HD
  oraz radia internetowego oznacza, że możesz korzystać z muzyki w taki sposób, w jaki chcesz.

Złożona prostota.

Rzędy przycisków i gałek w urządzeniach high-end to już przeszłość. Zamiast tego w serii Edge otrzymujemy koncentryczną gałkę siły głosu i zmiany wejść, pozwalająca na nawigację w menu i kontrolę siły głosu.

Zaprojektowane i wyprodukowane z UK, to mechaniczne cudo składa się z 31 precyzyjnie wykonanych elementów. Złożona budowa umożliwia intuicyjna obsługę za pomocą purystycznego interfejsu.

Każdy album w pięknej detaliczności.

Minimalistyczny projekt Edge NQ robi ogromne wrażenie również za sprawą 5" wyświetlacza TFT o wysokiej rozdzielczości. Zaprojektowany został tak, aby wyświetlać okładkę płyty w niezwykłej czystości, dodając do słuchania kolejną warstwę.

Edge A:

Nasz najbardziej detaliczny wzmacniacz zintegrowany.

Seria Edge A ma przynieść radość płynącą ze słuchania muzyki. Riffy, frazy, pochody perkusji – każdy, nawet najmniejszy detal muzyczny zostanie odtworzony z pełną dynamiką. Bezbłędna moc i nieprawdopodobna głębia zapierają dech w piersiach – jakby zespół grał tuż przed tobą.

Zapierająca dech w piersiach muzykalność.

Wzmacniacz Edge A przywraca muzykę do życia, wydobywając wcześniej niedostrzegalne detale. Proponuje pięknie zbalansowany dźwięk o głębi i czystości, które zachwycają w każdej nucie. Jego brzmienie zostało dobrane w wyniku testów odsłuchowych, dobierając każdy element z osobna, wybierając tylko te, które zmiotły inżynierów Cambridge Audio z foteli. Wynikiem tych poszukiwań jest bez porównania krótsza ścieżka sygnału, która pozwala muzyce oddychać i żyć. Edge A to kwintesencja klasycznego brytyjskiego dźwięku: nic nie zostało dodane i nic nie zostało odjęte.

Więcej muzycznych detali.

Firma Cambridge Audio to pionier w użyciu toroidalnych transformatorów zasilających we wzmacniaczach. W serii Edge poszła o krok dalej, stosując układ symetryczny z dwoma, nawiniętymi w przeciwnych kierunkach transformatorami. Dzięki takiej aranżacji likwidowane są zakłócenia elektromagnetyczne, a w rezultacie otrzymujemy bezbłędny dźwięk o wysokiej mocy.

Wyjątkowa moc bez zniekształceń.

Użycie w serii Edge wzmacniacza pracującego w klasie A nie było możliwe, ze względu na niską efektywność tego typu technologii. Zamiast tego dodano bias do tradycyjnej klasy AB, zmniejszając tym samym zniekształcenia do absolutnego minimum. Ta unikalna konfiguracja generuje znacznie mniej ciepła i powoduje, że system jest znacznie bardziej efektywny.

Bluetooth wysokiej rozdzielczości.

Połącz dowolne urządzenie z Bluetooth z Edge A, aby streamować za jego pomocą muzykę. Dzięki zastosowaniu kodeka aptX HD możemy odtwarzać pliki do 24 bitów, 48 kHz, dające nieprawdopodobną jakość dźwięku.

Balans tonalny.

Nawet płytka drukowana dla wzmacniacza Edge A jest wyjątkowa. Inżynierowie Cambridge Audio wyeliminowali ze ścieżki sygnałowej wszystkie kondensatory, zastępując je zaawansowanym układem DC. A półprzewodnikowy układ regulacji siły głosu to pewność, że balans między kanałami zostanie zachowany niezależnie od poziomu siły głosu.

Idealni partnerzy.

System Edge zaprojektowano tak, aby perfekcyjnie się z sobą synchronizował. Połącz Edge A z głośnikami, a stworzysz system muzyczny inny niż wszystkie dookoła.

Specyfikacja techniczna:

 • Ciągła moc wyjściowa 100 w rms na 8 omów; 200 w rms na 4 omy
 • Thd (bez ważenia) <0,002% 1 khz przy mocy znamionowej (8 omów); <0,02% 20 Hz - 20 kHz przy mocy znamionowej (8 omów)
 • Pasmo przenoszenia <3hz -> 80khz +/- 1db
 • Współczynnik S/N (pełna moc) > 103 db
 • Crosstalk @ 1khz <-100db
 • Czułość wejściowa a1-a2 (niezbalansowane) 380ms rms
 • Impedancja wejściowa Wejście a3 (zbalansowane) 47 kΩ; wejście a1-a2 (niezbalansowane) 47k om
 • Wejścia: koncentryczny S/Pdif, toslink, usb audio, niesymetryczny, bluetooth, kanał zwrotny audio
 • Wyjścia: Głośniki, przedwzmacniacz, słuchawki (zalecana impedancja od 12 do 600 omów)
 • Wejście audio USB: Usb audio class 2.0 obsługuje do 32-bitowego 384 khz pcm lub do dsd256
 • Bluetooth 4.1 a2dp / avrcp obsługujące formaty do aptx hd
 • Wejście Toslink 16/24 bitów, 32-96 kHz
 • Wejście Coax s/pdif 16/24 bitów, 32-192 khz
 • Maksymalne zużycie energii 1000W
 • Pobór mocy w trybie czuwania <0,5W
 • Wymiary 150 x 460 x 405 mm (5,9 x 18,1 x 15,9 ")
 • Waga 24,4 kg